Gdzie słyszysz śpiew, tam wchodź !

24 PAźDZIERNIKA 2022
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Floriana w Bedlnie odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej.

Festiwal odbywał się przez dwie niedziele. Pierwszego dnia 16 października w Dzień Papieski odbył się jubileuszowy koncert z okazji 20-lecia zespołu parafialnego w Bedlnie. Zespół był „dzieckiem” zmarłej w zeszłym roku śp. Jadwigi Wasilewskiej – katechetki, która była pomysłodawczynią wielu inicjatyw w parafii. Dziś jej dzieło kontynuują córki Maria Kozłowska i Zofia Wasilewska.

Drugi dzień festiwalu odbył się 23 października. Był to koncert laureatów konkursu piosenki religijnej dla dzieci i młodzieży. Do 30 września trzeba było wysłać filmik z wykonywanym utworem. W tym roku wpłynęło 26 zgłoszeń.

Koncert rozpoczął się o godzinie 15 odśpiewaniem koronki do Bożego Miłosierdzia. Uroczystość prowadzili Dawid Krakowiak i Maria Kozłowska „Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, tam dobre serca mają. Źli ludzie – wierz mi – Ci nigdy nie śpiewają – słowami niemieckiego poety Johanna Wolfganga Goethego prowadzący zachęcali zebranych do wysłuchania koncertu.

Narody za udział, wyróżnienia i upominki dla zwycięzców wręczał miedzy innymi kutnowski starosta Daniel Kowalik, który obiecał współpracę z parafią przy kolejnych festiwalach. Ks. proboszcz Robert Awerjanow wręczył honorową statuetkę, taką samą jaką otrzymali nagrodzeni, na ręce Marii Kozłowskiej kierownik zespołu parafialnego.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl