Formacja w ekipach

13 WRZEśNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy odbyło się spotkanie rozpoczynające nowy rok formacyjny ekip małżeńskich Notre-Dame sektora kujawskiego, do którego należy diecezja łowicka.

W centrum spotkania, w którym uczestniczyły małżeństwa z trzech diecezji (łowickiej, włocławskiej i toruńskiej), była Msza św., której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Sławomir Sobierajski, proboszcz łęczyckiej parafii. Z hierarchą modlili się także kapłani posługujący ekipom: ks. Robert Awerjanow z Bedlna, ks. Paweł Olszewski z Brochowa i ks. Cezary Porada z Łęczycy.

W homilii kapłan udzielił małżeństwom wiele cennych rad służących budowaniu komunii osób w małżeństwie. – Jak mówił kard. Wyszyński, rodzina to pierwsza szkoła zarówno dla małżonków jak i dla dzieci. Tam uczymy się, jak należy się zachowywać, jak postępować – wskazywał.

W programie kilkugodzinnego spotkania była także konferencja ks. Roberta Awerjanowa, diecezjalnego opiekuna ruchu, której tematem zaczerpnięty był z hasła bieżącego roku formacyjnego „Małżeństwo chrześcijańskie – zaczyn odnowy rodziny i społeczeństwa”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl