Finał Konkursu pod nazwą „Najładniejszy różaniec”

6 LISTOPADA 2017
ks. Łukasz Antczak

Dnia 05.11.2017 r. w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Bolesnej w Nieborowie rozstrzygnięto konkurs adresowany do dzieci oraz ich rodzin pod nazwą „Najładniejszy różaniec”. We wspomnianym konkursie wzięło udział około czterdziestu uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Nieborowie.

Inspiracją do zorganizowania tego typu konkursu stały się słowa Jana Pawła II: „Módlcie się, módlcie się wiele; każdego dnia odmawiajcie cząstkę różańca”.

W skład komisji konkursowej weszli: ks. Grzegorz Ziąbki, p. Agnieszka Michalak i p. Piotr Sumiński.
W nieborowskiej parafii taki konkurs zorganizowano po raz pierwszy. Zainteresowanie nim było dość duże, dzieci chętnie przynosiły swoje rękodzieła. Pomysłowość wykonawców przeszła oczekiwania organizatorów. Przybyli do świątyni w Nieborowie mogli zobaczyć różańce wykonane m.in. z bibuły, śrubek (nakrętek), orzechów laskowych i włoskich, pomponów, popcornu, jarzębiny, wycięte z kartonu wraz z wypisanymi na paciorkach dobrymi uczynkami, makaronu.

W kategorii wiekowej 5-7 lat laureatami zostali i nagrody rzeczowe otrzymali:
1. Rafał Witkowski,
2. Brajan Małecki,
3. Jaś Michalak,
4. Kacper Świątkowski.
W kategorii wiekowej 8-9 lat laureatami zostali i nagrody rzeczowe otrzymali:
1. Fabian Kubiszewski,
2. Mateusz Michalak,
3. Antek Świątkowski.
Zwycięzca, Fabian Kubiszewski, wykonał swój różaniec z orzechów włoskich. Każda cząstka różańca miała inny kolor, a jego długość sięgała dwóch metrów.

W kategorii wiekowej 10-12 lat laureatami zostali i nagrody rzeczowe otrzymali:
1 ex aequo: Natalia Małecka i Ola Białas,
2. Sylwia Lepieszka,
3. Hania Werle.

Pozostałe dzieci za swój wysiłek otrzymały wyróżnienia oraz drobne upominki. Nikt nie odszedł z pustymi rękoma.
Dodatkową nagrodą dla dzieci jest darmowa pielgrzymka do Lichenia, która odbędzie się 18.11.2017 r.

Cele Konkursu „Najładniejszy różaniec” były następujące: rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej, rozwój talentów u dzieci, budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzanie ich wyobraźni i pomysłowości, wykorzystanie zdobytych wiadomości i dzielenie się nimi z innymi.

Organizatorem Konkursu byli: ks. proboszcz Grzegorz Ziąbski i Rada Parafialna parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Nieborowie.
Tekst i zdjęcia: Piotr Sumiński