Finał dekanalny Olimpiady Wiedzy Religijnej

21 GRUDNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Nie maleje zainteresowanie Olimpiadą Wiedzy Religijnej, organizowaną przez diecezję łowicką. W tej edycji młodzi uczestnicy OWR skupiają się na temacie młodości i świętości, ucząc się m.in. o życiu i dążeniu do nieba bł. Carla Acutisa. W Makowie odbył się finał dekanalny.

OWR w diecezji łowickiej jest organizowana niemal od początku jej istnienia, prawie 30 lat, i skierowana do uczniów szkół podstawowych, a zwłaszcza klas VII i VIII (dawniejszych klas gimnazjalnych).

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: „Młodość i świętość – wczoraj, dziś i jutro”. Test dotyczył życia m.in. bł. Carla Acutisa, nastolatka, którego relikwie nawiedziły diecezję łowicką na początku września wraz z grupą Włochów opowiadających o jego życiu.

W sobotę 17 grudnia w Szkole Podstawowej w Makowie odbył się etap dekanalny XXVIII Olimpiady Wiedzy Religijnej. Test pisali uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na etapie szkolnym, który odbył się na początku listopada w poszczególnych szkołach na terenie dekanatu Skierniewice – św. Jakub, do którego należy również makowska parafia.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum parafii w Makowie

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl