Festyn Rodzinny w Bąkowie

16 SIERPNIA 2018
Janusz Szwarocki

Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa w Bąkowie Górnym zorganizowała 15 sierpnia XVI Festyn Rodzinny. Przyciągnął nie tylko miejscowych.

Wytężona praca organizatorów nie poszła na marne. Kolejny raz bąkowska impreza nie zawiodła uczestników.

Tego dnia parafia przeżywała odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Już po porannej Mszy św. rozpoczęła się sprzedaż cegiełek św. Mikołaja. Ich nabycie uprawniało do wzięcia w losowaniu atrakcyjnych nagród. Rozeszły się bardzo szybko, choć przygotowano ich 3 tys.

Wspólne biesiadowanie trwało aż do wieczora. Serwowano pyszną grochówkę, potrawy z grilla, ciasta i napoje. Na scenie wystąpili Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” oraz Orkiestra Dęta z Góry Świętej Małgorzaty. Zaprezentował się również chór parafii pw. św. Aleksandra w Śleszynie wykonujący pieśni patriotyczne, nawiązując tym samym do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Widzów, tych starszych i młodszych, zabawiał iluzjonista Tomasz Jusza.

W pobliżu sceny ulokowane zostało wesołe miasteczko dla dzieci. Odbyły się konkursy sprawnościowe i plastyczne, a także zawody sportowe. Rywalizowano w siatkówce plażowej, tenisie stołowym i szachach. Najlepsi zostali nagrodzeni na festynowej scenie.

Przy plebanii ulokowano wystawę zabytkowej motoryzacji, głównie cięgników rolniczych.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Łowicz gość pl