Ferie w salezjańskim Woźniakowie

7 LUTEGO 2018
E. K.

Grupa pięćdziesięcioro dzieci ze szkół podstawowych odpoczywa na kolejnym turnusie półkolonii zimowych, które zorganizowało Oratorium im. Bł. Michała Rua przy salezjańskiej parafii w Woźniakowie. To kolejny już wyraz apostolskiej troski zgromadzenia św. Jana Bosko o dzieci i młodzież miasta Kutna.

Tegoroczne dwa turnusy zimowego wypoczynku – od 29 stycznia do 2 lutego oraz od 5 do 9 lutego – upływają pod hasłem: „W niebie jest Bosko”. To proste zdanie nawiązuje do osoby włoskiego księdza Jana Bosko, którego okrągła – 130 – rocznica śmierci przypada w tym roku. Wiele atrakcji przewidzianych w programie zimowiska dotyczy życia Świętego od młodzieży: codzienna modlitwa, myśl dnia, słówko na dzień dobry, film biograficzny o Księdzu Bosko oglądany w częściach, wizyta w łódzkim Planetarium Centrum EC1, specjalny hymn półkolonii a także klimat radości i twórczego spędzania czasu ma nawiązywać do rzeczywistości nieba pełnego szczęścia, jedności, obecności świętych. Do atrakcji organizatorzy dodali również zajęcia o charakterze sportowo-wypoczynkowym, czyli wyjazd na lodowisko miejskie oraz do Aquaparku. Siły do codziennych zajęć uzupełniały posiłki – drugie śniadanie i obiad. Nad całością tego wydarzenia czuwał ks. Piotr Szlufik – kierownik oratorium z kadrą czterech wychowawców, opieką medyczną i grupą animatorów oraz kandydatów. Półkolonijny wypoczynek w Woźniakowie udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Kutno, pomocy dobrodziejów, zaangażowaniu współbraci salezjanów i przedstawicieli Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników a także Stowarzyszenia Lokalnego SALOS „Róża Kutno”. Wszystkim serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci oraz młodzieży wypoczywających w podkutnowskim Woźniakowie.

Ks. Piotr Szlufik SDB