EDK w Żychlinie – droga pojednania

4 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Już kolejny raz z kościoła pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa.

W piątek po Eucharystii o godzinie 18 dwadzieścia osób zdecydowało się wyruszyć na nocną wędrówkę. Pogoda nie sprzyjała podjęciu takiej decyzji.

Większość osób szła już po raz 5 czy 6. Ale były także osoby, które wyruszyły po raz pierwszy. Trasa cytrynowa rozpoczynała się w Żychlinie, biegła przez Oporów, Trębki, Stefanów Suserski, Dobrów, Skrzeszewy, Buszkówek. Kończyła się przy Kaplicy Św. Maksymiliana Kolbe w Żychlinie. Liczy 42, 7 kilometrów.

Trasa nazywa się cytrynowa, ponieważ układali ją i wędrują pielgrzymi grupy cytrynowej ŁPPM. W tym roku wyruszył na nią również ks. Jakub Zakrzewski tegoroczny przewodnik grupy.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl