Dzień pełen dobra i atrakcji

26 KWIETNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

W Rawie Mazowieckiej w ostatnią niedzielę w związku z obchodzonym Dniem Dobra wiele się działo. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Dariusz Krokocki, dyrektor Caritas Diecezji Łowickiej, a homilię wygłosił ks. Tomasz Roda, zastępca dyrektora Caritas Polska.

Kapłan w homilii w nawiązaniu do czytań zauważył, że jeden z uczniów udających się do Emaus miał imię, a drugi był bezimienny. Co znaczy, że każdy z nas wpisuje się w to spotkanie z Jezusem.

Podczas liturgii podziękowano osobom z Caritas parafialnej za ich posługę i zaangażowanie, wręczając im złoty i srebrne medale. Złoty medal otrzymała Anna Milczarek, wiceprzewodnicząca parafialnego zespołu Caritas.

Później, podczas pikniku, wierni mogli obejrzeć występ uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Łowickiej w Urzeczu i nabyć ich prace plastyczne i rękodzielnicze. Można było też skontrolować ciśnienie tętnicze i poziom cukru dzięki pielęgniarkom Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Stacja Opieki Caritas Diecezji Łowickiej. Własny namiot wystawił Narodowy Bank Polski, w którym można było kupić monety okolicznościowe.

 

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl