Dzień Dobra w Osuchowie

25 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej w Osuchowie Dzień Dobra celebrowało aż dwa dni. W piątek wolontariusze o pomaganiu i czynieniu dobra mówili podczas spektaklu „Serce wielkie nam daj”. Zaś w Niedzielę Miłosierdzia kwestowali w parafialnej świątyni po wszystkich Mszach św.

Tegoroczne święto patronalne Caritas postanowiła obchodzić pod hasłem „Dzień Dobra”. Z tej okazji w całej Polsce organizowane są pikniki, koncerty, warsztaty, biegi.

Także w diecezji łowickiej nie brakuje miejsc, w których Dzień Dobra jest przeżywany. To głównie za sprawą młodego pokolenia, które nie wstydzi się pomagać pod opieką i nadzorem Caritas Polska. M.in. Szkolne Koło Caritas w Osuchowie, po raz kolejny pokazało na co je stać, gdy trzeba pomóc innym.

Ponad 20 uczniów już w piątek 22 kwietnia zainaugurowało obchody spektaklem „Serce wielkie nam daj”, którego scenariusz stworzyła katechetka i opiekunka koła Elżbieta Olborska.

Już podczas piątkowego spotkania Szkolne Koło Caritas prowadziło zbiórkę pieniędzy. Kwestę powtórzyli w Niedzielę Miłosierdzia w miejscowej parafii św. Stanisława BM. Podczas Eucharystii wolontariusze zadbali o oprawę liturgii.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl