Dziękowali za swoją szkołę

26 PAźDZIERNIKA 2022
Krzysztof Zwoliński

Pięć lat temu na mapie edukacyjnej Rawy Mazowieckiej pojawiło się Katolickie Publiczne LO im. św. Jana Pawła II. W niedzielę 23 października podczas obchodów dnia patrona społeczność „Katolika” dziękowała za pierwszy okrągły jubileusz.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. Eucharystii w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Adam Kostrzewa, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Czerniewicach, założyciel i pierwszy dyrektor Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach. Z ks. Kostrzewą modlili się wszyscy rawscy proboszczowie na czele z ks. dziekanem Bogumiłem Karpem i ks. Konradem Świstakiem, proboszczem parafii, dyrektorem rawskiego „Katolika”.

Po Mszy św. społeczność szkoły ze sztandarem przeszła do budynku szkolnego, gdzie maiły miejsce dalsze uroczystości. W placówce wszyscy odśpiewali hymn narodowy, po którym nastąpiły okolicznościowe wystąpienia.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl