Dzieci w stroju patrona

17 SIERPNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W parafii pw. św. Rocha w Boczkach Chełmońskich odbył się odpust. Sumie przewodniczył i homilię wygłosił bp Michał Janocha, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

Przywołując słowa Papieża Benedykta XVI bp Janocha przypomniał, że dziś ludzi nie przekonują do istnienia Pana Boga tradycyjne argumenty filozoficzne, ale tym, co może ludziom przybliżyć Pana Boga, otworzyć ich na Niego są dwie rzeczywistości: święci i sztuka.

Jak co roku, część wiernych na Mszę św. przybyło w barwnych strojach łowickich, a 12 dzieci w strojach św. Rocha. Przygotowując stroje, wierni zadbali o szczegóły. Gros osób nakładając strój ubogiego pielgrzyma, na swoich nogach nosiło „krwawiące rany”. Nie zapomniano też o atrybutach świętego. Do kościoła wraz ze świętym Rochem dzieci przyniosły maskotki psów, drewniane kije, a także muszle.

Uroczystości odpustowe zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem, po której wierni odśpiewali Te Deum.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.