Dwa jubileusze duchaczy

1 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

W tym roku Prowincja Polska Zgromadzenie Ducha Świętego obchodzi 100-lecie pobytu w Polsce. Obchody jubileuszowe swoją odsłonę miały w Cielądzu, gdzie od 50 lat posługują zakonnicy.

Jak czytamy na oficjalnej stronie zgromadzenia. „Ich oficjalna działalność w granicach naszego kraju datuje się od 1921 roku. Poprzedziło ją przybycie do Polski ojca Zygmunta Rydlewskiego, kapelana – podpułkownika armii gen. Józefa Hallera w 1919 roku.

Parafia w Cielądzu opiece misjonarzy ze zgromadzenia Ducha Świętego została powierzona 2 kwietnia 1971 roku.

W odpust parafialny przypadający w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej Zgromadzenie świętowało podwójny jubileusz. Uroczystej sumie sprawowanej na parkingu przed kościołem przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba.

Wraz z ordynariuszem łowickim przy stole Eucharystycznym stanęli prowincjał o. Marek Myśliński CSSp, ks. Andrzej Sylwanowicz, kapelan biskupa łowickiego, o. Józef Zwoliński, proboszcz parafii, współbracia z innych wspólnot w Polsce, a także zaprzyjaźnieni kapłani.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.