Droga Krzyżowa w intencji ojczyzny i pokoju

27 LUTEGO 2023
Krzysztof Zwoliński

W pierwszy piątek Wielkiego Postu w sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu po Mszy św. została odprawiona plenerowa Droga Krzyżowa Narodu Polskiego.

Podczas nabożeństwa modlono się w intencjach ojczyzny oraz zakończenia działań wojennych w Ukrainie. Podczas rozważań skupiano się nie tylko na ostatnich godzinach ziemskiego życia Jezusa Chrystusa, ale także na bolesnych wydarzeniach z dziejów Polski, a także wojny toczącej się u naszych sąsiadów.

W modlitwie uczestniczyli wierni nie tylko z tutejszej parafii, ale także z Łowicza, Płocka, Zgierza, Sieradza, Poddębic, Wielunia. Zgodnie z tradycją w grupie pielgrzymów nie zabrakło parlamentarzystów, pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, samorządowców i członków NSZZ „Solidarność”. Obecni byli także obywatele Ukrainy. Gros osób podczas Drogi Krzyżowej w dłoniach trzymało flagi narodowe.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum parafii w Głogowcu

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl