Doceniono pracę Proboszcza

15 STYCZNIA 2018
ks. Łukasz Antczak

„Mam zaszczyt i przyjemność poinformować wszystkich tak licznie zgromadzonych w tej pięknej świątyni, że wasz pasterz ksiądz kanonik Henryk Linarcik uhonorowany został przez społeczeństwo powiatu kutnowskiego Medalem »Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego«” – napisano w laudacji.

W niedzielę 14 stycznia podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp Józef Zawitkowski, tytuł „Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego” rzeczyckiemu proboszczowi wręczył Krzysztof Debich, starosta powiatu kutnowskiego. Wyróżnienie zostało przyznane w związku z obchodami 150-lecia powiatu.

Biskup senior podczas Mszy św. w ciepłych słowach docenił ks. Linarcika nie tylko za gorliwość w pracy duszpasterskiej, ale także za działania na rzecz kultury i ratowania zabytków. Podkreślił także jego obecną troskę o rzeczycką świątynię, a także promocję ks. Jędrzeja Kitowicza i św. o. Stanisława Papczyńskiego. Biskup podczas Eucharystii modlił się za ks. Henryka, który w nadchodzącym tygodniu będzie obchodził imieniny. Ks. proboszcz, który koncelebrował Mszę św., powierzał Bogu wszystkich parafian. O oprawę liturgii zadbał chór parafialny, który po Mszy dał krótki koncert kolęd.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.