Dobra Katecheza

26 KWIETNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

Rawski katecheta p. Damian Gała, posługujący w „Dużym kościele” podjął oryginalny pomysł, aby nagrać cykl filmów katechetycznych, które pomogą łatwiej dotrzeć do młodzieży z pozytywnym przekazem. W praktyce katechetycznej mogą one być punktem wyjścia do dyskusji z młodzieżą albo materiałem, z którym uczniowi będą mogli sami się zapoznać i pogłębić posiadaną wiedzę religijną. Pan Damian sam przygotował scenariusze, zaprasza gości i nagrywa cykl filmów pod wspólnym tytułem „7 grzechów głównych – o młodych i dla młodych”. Kolejne produkcje omawiać będą przystępnym dla młodzieży językiem konkretne grzechy główne.

Już można obejrzeć pierwszy z filmów pod tytułem: „O grzechu ogólnie”: www.youtube.com/watch?v=20UmsPlKDY8

Tekst: ks. Bogumił Karp