Dni Bolimowa 2022

27 LIPCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Od piątku 22 lipca do niedzieli trwały spotkania na tle historycznym, kulturalnym, integracyjnym, ale również dobra zabawa podczas koncertów i dyskoteki. Nie zapomniano także o modlitwie, a św. Anna – patronka lokalnego kościoła – poniekąd stała się patronką całego miasta i gminy.

Uroczyste obchody Dni Bolimowa rozpoczęły się sesją Rady Miasta i Gminy. Podsumowano dotychczasowe sukcesy, działania i przedstawiono plan na kolejne miesiące.

Dni Bolimowa to także okazja do zaprezentowania tego, co w mieście i gminie najlepsze – lokalnych smaków, rękodzielników, wystawców, artystów. Nie zabrakło także festiwalu smaków.

Także modlitwa okazała się ważnym punktem obchodów.

O pomocy św. Anny, Boskiej ingerencji, ale także historii miejsca w homilii mówił bp Andrzej F. Dziuba, który przewodniczył uroczystej Mszy św. na scenie plenerowej. Ordynariusz diecezji życzył także, by Boże błogosławieństwo towarzyszyło mieszkańcom i włodarzom na co dzień, zwłaszcza w podejmowaniu decyzji dotyczących gminy i miasta.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl