Czerpali z Eucharystii

11 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

W skierniewickiej parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadził o. Azariasz Hess OFM. Ostatniego dnia duchowych manewrów do wspólnoty uroczyście wprowadzono relikwie św. Rity z Cascii i bł. Carla Acutisa.

To kolejni święci, którzy w sanktuarium będą orędować za życiem i za rodziną. Nowi „parafianie” dołączyli do zadomowionych już orędowników: św. Faustyny Kowalskiej, św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona parafii, św. Joanny Beretty-Molli i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Ostatniego dnia rekolekcji o. Azariasz nie mówił tylko o świętych, choć im też poświęcił wiele miejsca. Tematem rozważań była Eucharystia. Kaznodzieja podkreślał, że jest ona centrum życia Kościoła.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl