Czego szukacie?

8 MAJA 2023
Krzysztof Zwoliński

Trwa Tydzień Modlitw o powołania. W diecezji łowickiej rozpoczął się on w sobotę 29 kwietnia w parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach, gdzie odbyło się XIX Diecezjalne Czuwanie Młodzieżowe w intencji powołań.

Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Czego szukacie? (J 1, 38)”, podczas którego młodzi prosili Dobrego Pasterza, by pomógł im odnaleźć swoją drogę. Towarzyszący im kapłani i siostry zakonne prosili o wytrwanie na obranej drodze. O oprawę muzyczną zadbał zespół uwielbieniowy Boża SpRawka.

Wydarzenie zostało przygotowane przez Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu, siostry apostolinki oraz skierniewicką parafię. W modlitwie uczestniczyli biskupi łowiccy Andrzej F. Dziuba i Wojciech Osial, kapłani, klerycy WSD, siostry zakonne oraz wielu młodych, m.in. z Żychlina, Sochaczewa, Łowicza, Rawy Mazowieckiej i Kutna. Czuwanie tradycyjnie rozpoczęto liturgią słowa, po której o swojej drodze odkrywania powołania opowiedzieli Karolina Chojnacka-Przekwas, żona i matka, oraz ks. Piotr Ornafa.

Ważnym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Piotr Kaczmarek, rektor WSD w Łowiczu. Zebrani przed ołtarzem, na wcześniej przygotowanych kartkach, napisali odpowiedzi na pytanie, które było hasłem tegorocznego czuwania. Odchodząc, każdy zabierał ze sobą słowo Boże, zapisane na papierowej busoli.

Na zakończenie adoracji wszyscy kapłani i siostry zakonne zawierzyli młodych i ich wybory Jezusowi, który jest drogą, prawdą i życiem. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, którego zebranym udzielił bp Dziuba, pasterz diecezji skierował do młodych kilka słów.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl