Czas refleksji nad Pismem Świętym

9 MAJA 2022
Krzysztof Zwoliński

Dobiegł końca XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który był okazją do refleksji nad słowem Boga. Inicjatywa została zapoczątkowana w 2009 r. przez Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II.

Wydarzenie w tym roku odbywało się pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego”. Od 6 lat w trzecią niedzielę po Wielkiejnocy obchodzony jest też dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem: „Pokój temu domowi”.

W parafii św. Barbary w Głownie tego dnia po raz drugi miał miejsce Maraton Słowa Bożego. W tym roku wierni przeczytali w całości Ewangelię według św. Marka. – W zeszłym roku przyjęliśmy swój rytm, że będziemy czytać Ewangelię po kolei. Czytanie zaczęliśmy po porannej Mszy św., trwało do wieczora.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum parafii św. Barbary

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl