Chrystos woskres! – w Rawie Mazowieckiej

25 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Z okazji rozpoczynających się dla wiernych Kościołów Wschodnich Świąt Zmartwychwstania w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz. zostało przygotowane dla uchodźców z Ukrainy specjalne nabożeństwo poświęcenia pokarmów.

W niedzielny poranek o 8:00 przybyła do Rawskiej Fary wielka rzesza osób z Ukrainy wraz z koszykami i koszami świątecznych pokarmów. Podczas nabożeństwa poświęcił je miejscowy proboszcz ks. Bogumił Karp. Goście z Ukrainy, którzy mieszkają na parafialnej plebanii wykonali śpiewy wielkanocne po ukraińsku, odmówiono też modlitwę Ojcze Nasz, a potem zostały okadzone i poświęcone pokarmy wielkanocne.

Tradycyjnie w świątyni zabrzmiał trzykrotnie głos kapłana: Christos Woskres. W kościele przy tej okazji została przygotowana przez s. Bożenę – zakrystiankę specjalna dekoracja. Były potem życzenia, łzy i wzruszenie oraz słowa: Sława Ukrainie.

Tekst: ks. Bogumił Karp