Charytatywny kiermasz ciast

24 STYCZNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

W parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu po każdej Mszy św. odbywał się charytatywny kiermasz ciast. Ofiarność i zainteresowanie akcją przeszło oczekiwania organizatorów.

Koordynatorem akcji była rada parafialna, do której należy mama chorego chłopca. W pieczenie ciast zaangażowali się także członkowie chóru parafialnego i innych grup działających przy parafii.

Na kiermasz upieczonych zostało ponad 100 ciast. Pokrojone wypieki zostały zapakowane w 400 pojemników. Szybko, bo już po Mszy św. o godzinie 10.00 okazało się, że ilość jest niewystarczająca.

Zebrane pieniądze w całości zostaną przekazane rodzinie półtorarocznego Stasia, który choruje na przewlekłą niewydolność nerek i włóknienie wątroby, oraz nadciśnienie tętnicze. Dodatkowo chłopiec ma alergię pokarmową. Aby mógł żyć musi być codziennie dializowany.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl