Budowa bloku socjalnego w Rawie Mazowieckiej

9 STYCZNIA 2018
Damian Pietrzak

W Rawie Mazowieckiej odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego bloku socjalnego przy ul. Mszczonowskiej.

W wydarzeniu wzięły udział władze miasta i powiatu rawskiego, a także przedstawiciele miejskich spółek i instytucji. Obiekt poświęcił ks. Konrad Świstak, proboszcz parafii Chrystusa Króla Wszechświata. – Dla tych 40 rodzin, które otrzymają klucze, otworzymy takie małe Betlejem. Dzisiaj tak bardzo potrzeba tego Betlejem, czyli domu, dla tych, którzy nie mają gdzie mieszkać. Tutaj zamieszkają, aby dzielić się miłością i dobrem – mówił duchowny podczas uroczystości, nawiązując do czasu Bożego Narodzenia.

To jeden z dwóch planowanych tu bloków. W każdym z nich powstanie 40 mieszkań o metrażu od 24 do 50 mkw. Będzie także 6 mieszkań przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. W sąsiedztwie budynków powstanie parking. Pomyślano również o placu zabaw dla najmłodszych. W kolejce na mieszkanie czeka około 250 mieszkańców. Burmistrz Dariusz Misztal ma nadzieję, że budowa dwóch bloków częściowo zaspokoi potrzeby mieszkaniowe rawian.
Blok zostanie oddany do użytku 30 października br. W marcu 2019 r. rozpocznie się budowa drugiego. W grudniu 2020 r. i ta inwestycja się zakończy.
Koszt budowy to 8,7 mln zł. Miasto otrzymało wsparcie Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 4,4 mln zł.
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.