Boże Ciało w Lubochni

17 CZERWCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej to dzień, w którym każdy z wiernych chce być jak najbliżej Jezusa Eucharystycznego. W ludowych strojach, niosąc chorągwie, poduszki, grając na Bożą chwałę, przygotowując ołtarze, mieszkańcy gminy Lubochnia wzięli udział w barwnej procesji, ale przede wszystkim w duchowej uczcie.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, której przewodniczył dziekan i proboszcz ks. Tomasz Bojanowski. Już przy stole eucharystycznym były tłumy – ministranci, lektorzy, mężczyźni w strojach ludowych i czekające na swoją służbę bielanki…

Parafia w Lubochni słynie z przywiązania do tradycji, dlatego tego dnia każdy, kto ma ludowy strój, założył go dla Jezusa.

Choć ołtarze zlokalizowane były w okolicy kościoła, procesja trwała prawie godzinę. Do wszystkich punktów chwały Najświętszy Sakrament niósł proboszcz parafii wspomagany przez wiernych.

Uroczystość zakończyło błogosławieństwo na schodach świątyni.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl