Boże Ciało w Łęczycy

4 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Zatrzymujące się samochody, wysiadający i przyklękający kierowcy, dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Dziś przed Chrystusem niesionym po ulicach miejscowości zgięło się każde kolano. W Łęczycy w procesję eucharystyczną zaangażowane było ponad 100 osób, a wiernych idących za Jezusem trudno było zliczyć.

W klasztorze oo. bernardynów o 11.30 odbyła się Msza św., która rozpoczęła uroczyste obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Zgromadzeni na liturgii wierni w duchu odpowiadali na pytania, jakie podczas homilii zadawał im o. Gustaw Lewandowski.

Po Mszy św. wierni obu łęczyckich parafii wyruszyli ulicami miasta w procesji eucharystycznej. W asystę liturgiczną zaangażowani byli: ministranci i lektorzy; bielanki; dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej; strażacy m.in. z OSP Dzierzbiętów; panowie niosący sztandary i chorągwie; panie z Kół Żywego Różańca i Kół Gospodyń Wiejskich z wiosek należących do parafii niosące feretrony; wolontariusze Młodzieżowego Koła „Caritas”; przedszkolaki; wspólnoty parafialne; organista; schola młodzieżowa.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.