Boże Ciało w Boczkach Chełmońskich

12 CZERWCA 2020
Krzysztof Zwoliński

W wielu parafiach diecezji procesje z Najświętszym Sakramentem odbywały się tylko wokół kościoła. W parafii pod wezwaniem św. Rocha w Boczkach było inaczej. Wierni na uroczystą Eucharystię nie przyszli do świątyni. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. polową.

Wierni, wśród których nie brakowało także osób spoza parafii, po Eucharystii wzięli udział w procesji. Za Jezusem Eucharystycznym szli ministranci, lektorzy i osoby w strojach ludowych. W barwnej procesji obok monstrancji niesiono także liczne chorągwie oraz duży drewniany różaniec i figurę Michała Archanioła.

Tegoroczna trasa procesji przebiegała przez wieś Boczki Chełmońskie. Ołtarze dla Mszy św. polowej oraz I i IV podczas procesji zostały ustawione przy domach, gdzie mieszkają chorzy, których w każdy pierwszy piątek miesiąca odwiedza z Komunią św. ks. Mariusz Szmajdziński, proboszcz.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: Archiwum ks. M. Szmajdzińskiego