Boże Ciało ulicami Łowicza jeszcze raz…

3 CZERWCA 2018
ks. Łukasz Antczak

Tradycyjnie w niedzielę po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa między parafiami Świętego Ducha i Chrystusa Dobrego Pasterza odbywa się procesja do czterech ołtarzy.

Ta tradycja pojawiła się w związku z tym, że centralne uroczystości Bożego Ciała w Łowiczu koncentrują się wokół parafii katedralnej.

W tym roku procesji przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił proboszcz parafii w Boczkach Chełmońskich ks. dr Mariusz Szmajdziński. Procesja wyruszyła z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza i ulicami Jana Pawła, Stanisławskiego dotarła przed 4 ołtarz usytuowany na tyłach kościoła Świętego Ducha. Mimo niesprzyjającej pogody za Panem Jezusem w procesji szło bardzo wielu parafian. Liczna była również grupa osób ubranych w stroje łowickie.

Poniżej do odsłuchania Homilia wygłoszona przy 4. ołtarzu przez ks. Mariusza Szmajdzińskiego

Tekst i zdjęcia: ks Łukasz Antczak