Boże Ciało 2020. Kocierzew

17 CZERWCA 2020
Krzysztof Zwoliński

Jak co roku, w parafii Świętego Wawrzyńca w Kocierzewie, parafianie przygotowali cztery ołtarze. O ich wystrój zadbali mieszkańcy: Osieka, Lipnic, Wicia i Lenartowa oraz Kocierzewa Północnego.

Procesja wyruszyła po Mszy Świętej, której przewodniczył proboszcz ks. Krzysztof Chmielewski. Wraz z nim modlił się ks. Stanisław Mocarski przebywający w Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie, który służy parafii pomocą duszpasterską w niedziele i święta.

W tym roku obchody Bożego Ciała miały szczególny charakter. Wyrazem tego były nie tylko maseczki na twarzach zgromadzonych na modlitwie, ale również fragmenty tekstów suplikacji umieszczone na każdym z ołtarzy. Ich ustawienie było równie wymowne: budynek apteki, kościół, ośrodek zdrowia, remiza strażacka. To miejsca, które człowiek odwiedza, gdy spotykają go ważne życiowe wydarzenia, zarówno dobre jak i złe.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcia: Archiwum parafii w Kocierzewie