Boże Ciało 2020. Góra św. Małgorzaty

12 CZERWCA 2020
Krzysztof Zwoliński

Tradycyjna procesja ulicami miejscowości przeszła w parafii św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Górze św. Małgorzaty. Od kilku dni nad jej przygotowaniem czuwali mieszkańcy wraz z proboszczem ks. Andrzejem Gałajem.

W asyście druhów strażaków z OSP Góra św. Małgorzaty, osób niosących chorągwie, wstążki, feretrony i sztandary – Najświętszy Sakrament nieśli kapłani ks. Andrzej Gałaj i ks. Ryszard Pajda. O oprawę muzyczną Mszy i procesji zadbała orkiestra dęta na czele z organistą Krzysztofem Stodulskim.

Dla wiernych to pierwsze w tym roku tak wyjątkowe spotkanie w parafii. Do tej pory, z powodu pandemii, obchody świąt i uroczystości kościelnych miały symboliczny wymiar, w dużo mniejszym gronie.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: Julia Oleska