Boski Bal w Woźniakowie

6 LUTEGO 2019
Janusz Szwarocki

W sobotnie popołudnie 2 lutego w oratorium salezjańskim w Woźniakowie odbył się coroczny „Boski Bal”. Wydarzenie zostało przygotowane i zrealizowane z racji uroczystości św. Jana Bosko przypadającej dwa dni wcześniej. W Boskim Balu wzięło udział sześćdziesiąt osób: dzieci z rodzicami, wychowawców, animatorów i kandydatów na animatorów. Wszystko rozpoczęło się o 17.30, kiedy zgromadzonych gości powitał ks. kierownik oratorium Piotr Szlufik, który wystąpił w roli Świętego z Turynu. Opowiedział na początku historię życia Jana Bosko i zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy, którą prowadzili animatorzy oratorium. Nie zabrakło zabawy, różnych konkursów zręcznościowych z nagrodami, wspólnej integracji podczas tańców oraz poczęstunku i modlitwy litanią do świętego Jana Bosko. Bal zakończył się o godz. 20.00 błogosławieństwem i słówkiem ks. Piotra. Po pierwszej części przyszedł czas na kolejną – młodzieżową, która zakończyła się o 22.00.

To kolejne wydarzenie, które przygotowało dla dzieci i młodzieży Kutna i okolic Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie działające przy parafii pw. Św. Michała Archanioła. W tym roku to prężnie działające stowarzyszenie obchodzi swój mały jubileusz 20-lecia istnienia. Wśród realizowanych zadań Oratorium są różne formy wypoczynku letniego i zimowego, spotkania integracyjno-edukacyjne, aktywność sportowo-rekreacyjna, formacja grup (kandydaci do bierzmowania – grupa młodsza i starsza, animatorzy, kandydaci na animatorów).

Tekst i zdjęcia  ks. Piotr Szlufik