„Boska sobota” w Woźniakowie

22 PAźDZIERNIKA 2018
E. K.

W sobotnie popołudnie 20 października Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie wypełniło się młodzieżą. Okazją do tego było spotkanie pod nazwą „Boska sobota”. Wydarzenie zgromadziło prawie trzydzieści osób i było adresowane do wszystkich grup działających w salezjańskim oratorium. W programie nie zabrakło najpierw modlitwy – dziesiątka różańca i krótkiego słówka ks. kierownika. Następnie uczestnicy wzięli udział w kilku zabawach, które miały pomóc im poznać się wzajemnie oraz zintegrować przez zadania w czterech grupach. Nie zabrakło także poczęstunku i seansu filmowego na koniec.

To już kolejne spotkanie tego typu w podkutnowskim Woźniakowie. Zawsze odbywa się ono w sobotę i prowadzone jest w duchu św. Jana Bosko, który chciał, aby oratorium tętniło życiem młodych osób, ich radością i potrzebami. Dlatego też taka nazwa przedsięwzięcia – „Boska sobota”  – wyjaśnia ks. Piotr Szlufik, kierownik oratorium.

Idea „Boskiej soboty” pojawiła się w Woźniakowie w kwietniu tego roku. Kilkugodzinne spotkanie stawia sobie za cel formować przez modlitwę, zabawę, wspólne spędzanie czasu. Daje również możliwość wychowawcom i animatorom sprawdzić się w sztuce prowadzenia zajęć, animowania grupy, planowania i współpracy z innymi.