Boczki Chełmońskie. Odpust parafialny z udziałem wspólnoty Dom Nadziei

6 PAźDZIERNIKA 2021
Krzysztof Zwoliński

We wspomnienie św. Michała Archanioła wierni parafii w Boczkach Chełmońskich przeżywali odpust parafialny. Jak sami przyznają – inny niż wszystkie do tej pory, a to za sprawą chóru niewidomych kobiet ze wspólnoty Dom Nadziei w Żułowie, związanego z bł. matką Różą Czacką.

Wierni parafii w Boczkach Chełmońskich przeżywają dwa odpusty parafialne w ciągu roku – we wspomnienie św. Rocha i św. Michała Archanioła. Do obu patronów czują wielkie nabożeństwo i przyzywają ich wstawiennictwa. Choć nie ukrywają, że Michał Archanioł jest im bliższy. – Pogromca szatana i innych złych duchów to potężny orędownik. Z nim ciemność codzienności nie jest straszna, a potrzeba Światłości jeszcze większa – mówią wierni.

O uroczystą oprawę Mszy św. zadbał wyjątkowy chór 12 niewidomych kobiet, które należą do wspólnoty Dom Nadziei w Żułowie, będącej placówką Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, założonego przez bł. matkę Elżbietę Różę Czacką.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl