Bobrowniki. Całonocna adoracja z prośbą o pokój

28 LUTEGO 2022
Krzysztof Zwoliński

W parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Bobrownikach wierni poprosili swojego proboszcza, by przez całą noc mogli czuwać przed Najświętszym Sakramentem. Ksiądz Piotr Sapiński natychmiast podzielił zdanie wiernych i w sobotę 26 lutego od 18.00 przez całą noc trwały modlitwy w intencji pokoju na świcie, zwłaszcza w Ukrainie.

W czasie całonocnego czuwania wierni odmówili wszystkie części Różańca – każda wsparta byłą komentarzem, rozważaniem. O północy ks. Piotr sprawował Mszę św. w intencji swoich parafian, prosząc o potrzebne łaski dla żyjących, życie wieczne dla zmarłych, ale i o pokój w sercach agresorów, którzy napadli na naszych sąsiadów.

Czuwanie zakończyło się tuż przed pierwszą poranną Mszą św., ale podczas każdej intencja była niezmienna.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl