Biskup rekolekcjonistą

31 MARCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Trwa Wielki Post, czas intensywnego wsłuchiwania się w słowo Boże i konfrontowania z nim swojego życia. Nauki, których celem jest rewizja życia i pogłębienie relacji z Bogiem głoszą zakonnicy, księża diecezjalni, a także siostry zakonne. „Manewry duchowe” zakończyli wierni parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej. Rekolekcje poprowadził bp Wojciech Osial.

Rawskie nauki były połączone z wizytacją duszpasterską. – Przez te trzy dni mogłem lepiej poznać parafię, być bliżej ludzi. Było to dla mnie bardzo potrzebne doświadczenie w wymiarze duszpasterskim. Obok wizyt w szkołach, urzędach miałem czas na rozmowy, na spotkania z chorymi w ich domach i na posługę w konfesjonale. Był to dla mnie piękny czas – wyznał bp Osial.

Rekolekcjonista podczas nauk mówił o filarach, fundamentach życia wewnętrznego – o sakramencie pokuty, Eucharystii i modlitwie. Była też Msza św. dla chorych z namaszczeniem.

Hierarcha wyraził też nadzieję, że jego obecność w parafii będzie impulsem do rozpoczęcia prac związanych z budową świątyni.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl