Biskup na inauguracji roku szkolnego

2 WRZEśNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W Zespole Szkół im. ks. S. Konarskiego, zgodnie z tradycją, uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny uroczystą Eucharystią, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Andrzej F. Dziuba.

Razem z ordynariuszem Mszę św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku sprawowali dyrektor „Klasyka” ks. Piotr Karpiński, ks. Andrzej Sylwanowicz, sekretarz biskupi, oraz prefekt ks. Kamil Goc. O oprawę muzyczną tradycyjnie zadbał chór szkolny.

Na progu Mszy św., w której uczestniczyli – obok uczniów – także nauczyciele i rodzice, dyrektor szkoły zauważył, że nie jest to zwyczajne rozpoczęcie roku szkolnego i jeszcze jedna Msza św. szkolna. – Ostatnia miała miejsce półtora roku temu. Jest to moment pełen wzruszenia, że możemy wrócić do kościoła i spotkać się przy ołtarzu Pana, umocnić się wspólną modlitwą. Mamy nadzieję, że ten rok szkolny będzie w trybie stacjonarnym, gdzie szkoła będzie mogła być szkołą, spotkania spotkaniami, a nauka nauką – mówił ks. Karpiński.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl