Bierzmowanie w Łęczycy

6 CZERWCA 2018
Janusz Szwarocki

„Otwórzcie swoje serca na Pana Boga”, tymi słowami Bp. Wojciech Osial rozpoczął Eucharystię w parafii Św. Andrzeja Apostoła, podczas której młodzi parafianie przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Bp. Wojciech w homilii zwrócił uwagę na więź młodego człowieka z Panem Bogiem.

„Każdy musi dostrzec Pana Boga w swoim życiu, dlatego trzeba otworzyć uszy i oczy, bo Pan Bóg chce wchodzić w Twoje życie, właśnie przez bierzmowanie, które jest czasem łaski”.

Bp. Wojciech prosił młodych aby właśnie w tym szczególnym czasie, odsunęli na bok to, co ich rozprasza. Aby skupili się na Jezusie i na tym, co On chce każdemu powiedzieć.

Po zakończonej Liturgii Bp. Osial poświęcił ołtarz i obraz Św. Jana Pawła II, który namalowała parafianka p. Mirosława Żydek.

Tekst i zdjęcia Janusz Szwarocki