Bierzmowani z Woźniakowa w Głogowcu

29 MAJA 2019
Janusz Szwarocki

W ostatnią sobotę – 25 maja – grupa dwudziestu pięciu osób z Woźniakowa pielgrzymowała do sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej w Głogowcu. Wydarzenie było dla uczniów klas ósmych okazją do podziękowania Bogu za dar przyjętego kilka dni wcześniej sakramentu bierzmowania. Na kilkugodzinny wyjazd autokarowy złożyły się: zapoznanie z historią kościoła i sanktuarium, o którym opowiedział zebranym ks. proboszcz Piotr Kalisiak, liturgia eucharystyczna z homilią ks. Szlufika, podzielenie się owocami bycia w „Grupie wzrastania”, zabawy integracyjne i poczęstunek. Młodzież otrzymała również pamiątki bierzmowania, którego udzielił im 16 maja bp Wojciech Osial.

Pielgrzymka dziękczynna bierzmowanych do Głogowca odbyła się już po raz drugi. Jej inicjatorem jest kierownik Oratorium im. Bł. Michała Rua, które działa przy salezjańskiej Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Woźniakowie. To zwieńczenie dwuletniego przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, które w salezjańskiej parafii prowadzone jest w ramach comiesięcznych spotkań „Grupy Wzrastania”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki, również animatorom i opiece medycznej, którzy jako wolontariusze pomagają w działalności salezjańskiego oratorium.

Ks. Piotr Szlufik sdb