Biblia i ja

31 MAJA 2022
Krzysztof Zwoliński

Od 2008 roku począwszy w Kościele w Polsce organizowany jest Tydzień Biblijny. Inaugurowany tzw. Niedzielą Biblijną. W tym roku trwał od 01.05 do 7.05.2022 r. W ramach tej inicjatywy organizowane jest m.in. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Ze względu na czas matur młodzież ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu Tydzień Biblijny przeżywała w terminie 09.05 – 13.05.2022 r.

Warto  nadmienić,  że organizatorem Narodowego Czytania Pisma Świętego jest „Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II”. Celem Dzieła Biblijnego jest m.in. pogłębianie rozumienia Objawienia Pańskiego w świetle Pisma Świętego zgodnie z nauką Kościoła. Z tego względu młodzież ze szkoły na Blichu sięgnęła po Pisma Święta, aby odnieść swoje życie do słowa Bożego.

Uczniowie z ZSP nr 2 w Łowiczu zachęcają do lektury Pisma Świętego, które jest  swoistego rodzaju Vademecum (łac.  vade mecum  – „pójdź ze mną”). To przewodnik, który pozwala poznać Pana Jezusa, usłyszeć Boga i budować z Nim relację. Czytanie Pisma Świętego uświęca i ożywia czytającego. Każdy, kto sięga po Biblię, znajdzie w niej historie, o których nigdy wcześniej nie słyszał, pozna odpowiedzi na wiele pytań, zaznajomi się z gatunkami literackimi.

Z całą pewnością codzienne czytanie Biblii uczy dyscypliny oraz urozmaica życie modlitewne. Oprócz tego lektura Pisma Świętego pomaga się  rozwijać, wzbogaca zasób słownictwa, poprawia koncentrację, pobudza wyobraźnię. Aby czytać Biblię, trzeba… zacząć ją czytać. Tak właśnie uczynili uczniowie ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu. Ich postawa jest przykładem do naśladowania.

Tekst i zdjęcia: Piotr Sumiński