Biała Rawska. Roraty z bp. Wojciechem Osialem

7 GRUDNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Codziennie na Roratach w parafii św. Wojciecha w Białej Rawskiej uczestniczy grono dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kapłani posługujący w parafii: proboszcz ks. Bogdan Zatorski oraz wikariusze ks. Michał Szkupiński i ks. Damian Wiśniewski realizują program Rorat wraz z „Małym Gościem Niedzielnym” każdego dnia przybliżając – głównie dzieciom – kolejne elementy liturgii, historię świętych i błogosławionych, i największy cud – Eucharystię.

W sobotę 5 grudnia razem z wiernymi parafii w Eucharystii uczestniczył bp Wojciech Osial, który postanowił bez zapowiedzi odwiedzić parafian. Z lampionem w dłoniach biskup pomocniczy diecezji wyszedł do drzwi parafii po ministrantów, dzieci i młodzież, które wcześnie rano chciały oddać cześć Maryi Pannie i dać świadectwo prawdziwego przeżywania Adwentu.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: ks. Bogdan Zatorski