„Bełchowskie Familijki”

11 CZERWCA 2018
Janusz Szwarocki

W niedzielę 10 czerwca w parafii św. Macieja po raz 7 zorganizowano festyn rodzinny „Bełchowskie Familijki”.

Przez całe popołudnie przykościelny plac tętnił życiem. Wiele atrakcji czekało na najmłodszych. Z myślą o nich przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, konkursy, gry, zabawy, malowanie twarzy.  Organizatorzy pomyśleli też o przysmakach. Były lody, zapiekanki,słodkie gofry,. Mieszkańcy jak i goście mogli także skosztować pieczonego dzika, grochówki, kiełbaski z grilla i pysznych pierogów. O większość smakołyków zadbały Koła Gospodyń Wiejskich działające w wioskach należących do parafii. Wiele z nich przy przygotowywaniu pysznych potraw spędziło niemal całą sobotę.

– Przygotowałyśmy ponad 1000 sztuk pierogów,. 11 osób przez cały dzień je lepiłyśmy. Ustaliłyśmy, że każda z nas będzie je zawijać w identyczny sposób. Zrezygnowałyśmy z warkoczyków i trudniejszych sposobów na tzw. szczypanego – mówi z uśmiechem Lucyna Stefańska.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Łowicz gość pl