Bełchów. Żywe monstrancje

15 CZERWCA 2020
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Macieja Apostoła w Bełchowie uroczystą liturgię rozpoczęła Msza św. koncelebrowana o godz. 10, której przewodniczył ks. Paweł Staniszewski, proboszcz, a homilię wygłosił ks. Paweł Muranowicz, wikariusz.

– Współcześni chrześcijanie, karmiąc się Ciałem Pańskim w kościele, niosą Boga do świata. Być może jest to prawda nie do końca przez nas doceniana. Wszyscy, który dziś przyjmiemy Komunię św.., tak naprawdę staniemy się „żywymi monstrancjami”, w których Jezus powędruje do bliskich w domach, do sąsiadów, spotkanych ludzi – mówił ks. Paweł.

Po Eucharystii wyruszyła tradycyjna procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, które w tym roku przygotowali mieszkańcy: Sierakowic Lewych, Sierakowic Prawych, Dzierzgowa i OSP Polesie. W tym roku większość ołtarzy nawiązywała do postaci wielkich Polaków – św. Jana Pawła II i sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: Archiwum parafii Bełchów