Bedlno. Majówka z Matką Bożą

8 MAJA 2023
Krzysztof Zwoliński

Od 1 do 3 maja na zaproszenie ks. Roberta Awerjanowa, proboszcza, w kościele odbywały się spotkania z lubelską wspólnotą Guadalupe. Do parafii przyjechało 18 osób, w tym rodziny z dziećmi. Przez trzy dni wspólnota dawała świadectwo wiary i posługiwała muzycznie podczas nabożeństw. Odbył się także koncert Marichi czy wieczór uwielbienia.

Na spotkanie najpierw przyszło ok. 15 osób, potem coraz więcej, w domu zaczęło brakować miejsca i tak przy katedrze lubelskiej w 2013 r. powstał zespół, potem wspólnota, a później kolejna Wspólnota Rodzin Guadalupiańskich. Wszystkie szerzą kult Matki Bożej poprzez różne dzieła artystyczne, świadectwa i energetyczne pieśni meksykańskie.

Wierni w Bedlnie usłyszeli historię obrazu, jak i wyjaśnienie symboliki, którą on skrywa. Obraz Matki Bożej z Guadalupe nie został namalowany. Między 9 a 12 grudnia 1531 r. Maryja objawiała się w Meksyku św. Juanowi Diego. Poza historią obrazu zebrani w Bedlnie usłyszeli o tym, o ile łatwiejsze jest codzienne życie, gdy jest się we wspólnocie, w której dzieci poznają rówieśników wychowanych w wierze i gdy ma się w kieszeni różaniec.

 

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl