Bąków. Procesja do 8 ołtarzy

15 CZERWCA 2020
Krzysztof Zwoliński

W niecodzienny sposób przebiegała procesja Bożego Ciała w bąkowskiej parafii, której patronuje św. Mikołaj. Po Mszy św. wierni szybko wracali do swoich domów, a właściwie do swoich wiosek, by tam wyglądać na Jezusa Eucharystycznego.

Na tegorocznej procesji piętno odcisnęła pandemia. Na terenie parafii, a także w jej bliskim sąsiedztwie odnotowano zachorowania. W trosce o parafian ks. Konrad Zawiślak, proboszcz postanowił zrezygnować z tradycyjnej procesji. Po Mszy św. wierni przeszli z Najświętszym Sakramentem pod remizę OSP w Bąkowie Górnym, gdzie ustawiono pierwszy ołtarz.

Później kapłan wraz z lektorami, w asyście samochodu strażackiego ruszył do 7 ołtarzy przygotowanych w poszczególnych wsiach.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.