Ave Maria! Przy figurze i relikwiach

21 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

W niedzielny wieczór w kościołach diecezji wierni z płonącymi świecami w rękach odmawiali Różaniec. W wielu miejscach rozbrzmiewała też pieśń przypominająca wydarzenia z dalekiej Fatimy.

Modlitwy odprawiane 13. dnia miesiąca są odpowiedzią na prośby Maryi z maja 1917 roku. Nabożeństwa fatimskie w parafiach, odprawiane w późnych godzinach wieczornych, od maja do października gromadzą w świątyniach rzesze wiernych.

W parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w niedzielny wieczór czciciele Matki Bożej do świątyni przybyli ze świecami. Po długim pobycie poza parafią do kaplicy powróciły relikwie świętych dzieci fatimskich – Hiacynty i Franciszka, które rawska parafia posiadała jako pierwsza w diecezji.

Modlitwom wieczornym przewodniczył ks. Konrad Świstak, proboszcz, który na początku nabożeństwa podkreślił, że niedzielne modlitwy ku czci Pani z Fatimy są dopełnieniem obchodzonego dzień wcześniej święta Niepokalanego Serca Maryi.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie lowicz.gosc.pl