Akt intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku

22 CZERWCA 2020
Krzysztof Zwoliński

Od niedzieli 14 do piątku 19 czerwca w parafii NSPJ w Skierniewicach trwały rekolekcje przygotowujące do intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nauki rekolekcyjne głosił ks. Zdzisław Płuska, dyrektor sekcji misji i rekolekcji księży sercanów z Krakowa.

Jak czytamy na stronie parafii: „Intronizacja jest sposobem życia. Oznacza ona, że Chrystus króluje w naszych sercach i pragniemy, aby zawsze był przy nas obecny. Poprzez intronizację wyrażamy nasze pragnienie uświęcania naszych serc i naszych domów oraz pragnienie uświęcania naszego życia w każdym jego aspekcie”.

W skierniewickiej parafii każdego dnia wierni uczestniczyli w Eucharystiach. Odmawiali także modlitwy w różnych intencjach.

Akt intronizacji w wymiarze osobistym, rodzinnym i parafialnym miał miejsce w uroczystość odpustową na wszystkich Mszach św. Po wspólnej modlitwie, wierni odmówili Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.