AKATYST ZABRZMIAŁ W RAWIE MAZ.

10 GRUDNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W Wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP  rozbrzmiały o 19:00 w rawskiej Farze wschodnie melodie Akatystu. Nabożeństwo to zaczerpnięte z tradycji wschodniego chrześcijaństwa wykonywane jest co roku w Rawie Mazowieckiej. Parafia w ten sposób rozpoczyna parafialny odpust ku czci Niebieskiej patronki.

Śpiewy wykonał parafialny chór Nazaret” prowadzony przez miejscowego organistę – p. Szymona Kowalczyka. Jako solista śpiewy prowadził miejscowy wikariusz ks. Paweł Olszewski. W niedawno odnowionej świątyni wierni w zachwycie wsłuchiwali się w chóralny śpiew.

Nabożeństwu przewodniczył ks. proboszcz Bogumił a homilie wygłosił o. Ignacy Kosmana – franciszkanin z Niepokalanowa, który prowadził w tej parafii rekolekcje adwentowe.

Więcej zdjęć na FB parafii:     www.facebook.com/rawaduzykosciol

Tekst i zdjęcia: ks. Bogumił Karp