75-lecie domu sióstr nazaretanek w Żdżarach

27 KWIETNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Uczennice bł. Franciszki Siedliskiej celebrują w tym roku 75-lecie pobytu w parafii, gdzie ich matka spędziła dzieciństwo i rozeznawała swoje powołanie.

Żdżary to niezwykle ważne miejsce dla sióstr nazaretanek, ze względu na ich założycielkę bł. Marię Franciszkę Siedliską. Co roku przed niedzielą Chrystusa Dobrego Pasterza z Roszkowej Woli (miejsca urodzenia błogosławionej) do Żdżar (parafii, gdzie rozeznawała swoje powołanie) w pielgrzymce wędrowały tłumy wiernych.

W tym roku, z powodu epidemii, pielgrzymi z całej Polski nie odwiedzą diecezji łowickiej i nie wyruszą w pielgrzymce, jednak zjednoczą się na modlitwie w 31. rocznicę beatyfikacji Marii Franciszki od Chrystusa Dobrego Pasterza. Swoją modlitwą obejmą także siostry nazaretanki, które w sobotę 25 kwietnia celebrowały 75. rocznicę powstania domu w Żdżarach.

Mszy św., która transmitowana była z kaplicy domu zakonnego, przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz diecezji łowickiej.

Siostry ze Żdżar znane są w wielu zakątkach Polski jako te, które zawsze mają czas na rozmowę, modlitwę i podprowadzenie do Chrystusa Zmartwychwstałego. W ich domu rekolekcyjnym wielu znajduje spokój, ciszę i miejsce do wzmacniania relacji.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.