645-lecie Mszczonowa

23 MARCA 2022
Krzysztof Zwoliński

We wtorek 22 marca rocznicę nadania praw miejskich obchodzi Mszczonów. Miasto jest jednym z najstarszych miast zachodniego Mazowsza, które pomimo swojego poważnego wieku prężnie się rozwija i może pochwalić się wieloma innowacyjnymi inwestycjami.

Na kilka dni przed symboliczną rocznicą w intencji mieszkańców miasta i gminy została odprawiona uroczysta Msza św. w parafii św. Jana Chrzciciela. Eucharystii przewodniczył ks. Tadeusz Przybylski, dziekan mszczonowski. W oprawę liturgii zaangażowali się przedstawiciele samorządu: Beata Sznajder, dyrektor Gminnego Centrum Informacji, Waldemar Suski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, a także Barbara Gryglewska, przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych Rady Miejskiej.

Po modlitwie w kościele farnym zgromadzeni udali się do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, która rozpoczęła rok świętowania lokalnego jubileuszu.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum GCI

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl