29 rocznica beatyfikacji bł. Franciszki Siedliskiej

23 KWIETNIA 2018
Janusz Szwarocki

Prawie 1000 osób pielgrzymowało w sobotę 21 kwietnia do Żdżar. Ich duchową przewodniczką była bł. Maria Franciszka Siedliska, która się tam urodziła.

Pielgrzymi zjechali do Roszkowej Woli (par. Łęgonice), by wyruszyć w niedługą, ale pełną modlitwy wędrówkę do kościoła parafialnego w Żdżarach. Wierni pielgrzymowali z okazji 29. rocznicy beatyfikacji bł. Marii Franciszki Siedliskiej.

Wierni przyjechali  m.in. z Warszawy, Kalisza, Rawy Mazowieckiej, Lublina, Leszna, Tarnowskich Gór, Białej Podlaski. Wśród pątników szli także ojcowie kapucyni z Nowego Miasta nad Pilicą, a także rzesza sióstr nazaretanek z całej Polski.

Nie zabrakło młodzieży i dzieci. 11-letnia Agata w tej pielgrzymce chodzi od pierwszych dni życia. – Cały rok czekam na ten dzień. Uwielbiam tę pielgrzymkę tak jak bł. Franciszkę, która uzdrowiła moją ciocię z choroby Mariannę Rataj. Dziś idę w intencji pomyślnego przeszczepu dla mojej siostry ciotecznej. Wierzę, że bł. Franciszka pomoże – mówi Agata.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Pielgrzymka