25. rocznica beatyfikacji Franciszka Drzewieckiego

19 CZERWCA 2024
Krzysztof Zwoliński

Dumni ze swojego krewniaka, wspominający, dziękujący i rozmodleni – wierni parafii św. Jakuba Apostoła w Zdunach upamiętnili 25. rocznicę beatyfikacji Franciszka Drzewieckiego.

Franciszek Drzewiecki urodził się 26 lutego 1908 r. w Zdunach-Wsi. Właśnie w tym miejscu w niedzielę 16 czerwca rozpoczęły się uroczystości 25. rocznicy jego beatyfikacji.

Przewodził im bp Wojciech Osial, który – wraz z proboszczem parafii w Zdunach ks. Ireneuszem Cieślakiem, księżmi orionistami, przedstawicielami rady parafialnej, gminy, starostwa, ruchów orionistycznych oraz dyrekcji szkoły w Nowych Zdunach – poświęcił pomnik poświęcony pamięci ks. Drzewieckiego.

W kościele parafialnym w Zdunach odprawiona została uroczysta Msza św. dziękczynna, w której pamiętano o 108 błogosławionych męczennikach polskich z II wojny światowej. Nabożeństwo zgromadziło licznych parafian oraz gości, którzy modlili się i dziękowali za życie i męczeństwo błogosławionego oraz innych męczenników, wśród których znajdują się 3 biskupi, 51 kapłanów diecezjalnych, 26 kapłanów zakonnych, 3 kleryków, 7 braci zakonnych, 8 sióstr zakonnych i 9 osób świeckich.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”