110. rocznica śmierci bł. Marceliny Darowskiej

7 STYCZNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

We wtorek 5 stycznia Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP w Szymanowie uroczyście obchodziło 110. rocznicę śmierci bł. Marceliny Darowskiej, swojej matki założycielki. W związku z rocznicą przy ołtarzu ustawiono obraz błogosławionej oraz jej relikwie. Mszy św. przewodniczył ks. Paweł Kozakowski, kapelan sióstr.

Z powodu pandemii w obchodach nie uczestniczyli goście z zewnątrz. Absolwentki, uczennice, rodziny, przyjaciele zgromadzenia i czciciele błogosławionej w Eucharystii uczestniczyli dzięki transmisji w Radiu Niepokalanów. Obchody poprzedziła nowenna do bł. matki Marceliny, podczas której w specjalnie nagranych filmach siostry przypomniały życie i główne myśli błogosławionej, która była żoną, matką, wdową, zakonnicą.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.